Najlepiej trzymane w tajemnicy o wyświetlaniu kanałów RSS na stronie — JavaScript vs PHP

Jeśli znasz już podstawy tego, czym są kanały RSS i jakie mogą Ci przynieść korzyści, jesteś gotowy, aby poznać jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic dotyczących prezentowania swojego kanału informacyjnego na swojej stronie internetowej. Nie wystarczy po prostu zainstalować pomarańczowy przycisk RSS, aby odwiedzający mogli kliknąć, zobaczyć Twój kanał lub pobrać adres kanału. Aby naprawdę przynieść korzyści swojej witrynie, powinieneś wyświetlać niektóre z najnowszych produktów w swoim kanale bezpośrednio w swojej witrynie, nawet jeśli jest to tylko częściowa prezentacja opisów produktów (czyli artykułów).

Ale jak? Jaki kod jest używany do wyświetlania kanału informacyjnego? W końcu pasza jest plikiem XML nie nadającym się do bezpośredniego spożycia przez ludzi. Musi zostać przetłumaczony na kod HTML, który przeglądarka rozumie i może przedstawić w formie czytelnej dla człowieka.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją strony internetowe, które oferują skrypty mma malik montana do tłumaczenia tekstu czytelnego dla człowieka. Możesz je znaleźć, wyszukując w Google hasła takie jak „Tłumaczenie kanałów RSS”. Dowiesz się, że istnieją zasadniczo dwa rodzaje skryptów, które są odpowiednie do pracy: skrypty javascript i skrypty PHP. Myślisz, że nie ma wielkiego problemu, którego powinieneś użyć? Pomyśl jeszcze raz.

Podejmując decyzję o użyciu skryptu java lub skryptu PHP, pamiętaj o dwóch ważnych celach dotyczących korzystania z Twojego kanału w witrynie. Po pierwsze, wyszukiwarki doceniają strony internetowe, na których co jakiś czas pojawiają się nowe treści. Nie hurtowe zmiany (które mogą w rzeczywistości ukarać Twoją witrynę), ale ciekawostki nowych informacji, które są publikowane co kilka tygodni. Jeśli Twoja witryna oferuje świeże treści, wyszukiwarki nagradzają Twoją witrynę wyższym miejscem na stronie wyników wyszukiwania (SERP), nawet jeśli pozycja Twojej strony pozostaje taka sama.

Po drugie, jeśli wyszukiwarki mogą „zobaczyć” twoją świeżą treść (innymi słowy, jeśli roboty wyszukiwarek mogą indeksować tę treść) i jeśli ta treść jest związana z tematyką Twojej witryny, zostaniesz dodatkowo nagrodzony zwiększonym „ważnością” (aka ranking strony). To zwiększone znaczenie poprawi również umiejscowienie SERP.

Tak więc Twoją szansą jest wyświetlenie kanału informacyjnego (powiedzmy kilka pierwszych najnowszych pozycji) w sposób, który przedstawia świeżą zawartość, która jest indeksowana przez pająki. Po prostu publikując mały artykuł co kilka tygodni, Twoja strona internetowa przeskoczy w górę w SERP.